RÁNO ÚSPEŠNÉHO MUŽA

Milí páni, plávame plnými tempami dovolenkovým prúdom. Je čas rozmýšľať nad vecami, na ktoré nám neostáva čas v kolobehu povinností.V živote sme sa museli všetko naučiť. Piť cumlíkom z fľašky, urobiť prvé kroky, plávať, čítať, písať, počítať.

Iba žiť sám so sebou nás nikto neučil a pritom naši rodičia, partneri, zamestnávatelia očakávajú, že budeme víťazmi. Ako žiť sám so sebou s väčším množstvom energie a vitality, si preberme pekne spolu.

Ráno úspešného muža.

Po zazvonení budíka neskáčte z postele. Hrozí vám infarkt. Ponaťahujte sa a precíťte radosť z nového dňa, pre pesimistov – veď ste sa vôbec dnes nemuseli zobudiť. Ak sa máte na čo tešiť, bude sa vám vstávať lepšie. Nenachádzate nič radostné na tom, čo vás čaká cez deň? Spomeňte si, čo vám naposledy urobilo veľkú radosť alebo posledný životný úspech a znovu túto situáciu prežite ako prítomnosť. A teraz von, z postele!

Návšteva intímnej miestnosti je veľmi dôležitá. Za dvere nikoho nepúšťame. To, čo tam zanechávame, by malo prejsť vašou kontrolou. Príliš tmavá zlatohnedá tekutina vychádzajúca z vás signalizuje, že ste dehydrovaný. Ak by tekutina mala ružovú alebo červenú farbu, mohlo by to znamenať problémy s obličkami, infekciu močového mechúra. Choďte sa ihneď napiť vody a vypite toľko, koľko vládzete. Počas dňa kontrolu opakujte a doplňujte organizmus čistou vodou. Stolica patrí k rannému rituálu. Ak sa v nej nachádzajú stopy krvi, okamžite navštívte lekára. Šup, do kúpeľne. Pozdravte s úsmevom tvár v zrkadle. Určite ste to vy, aj keď sa nespoznávate. Nevyhýbajte sa pohľadu priamo do očí , sú to tie najkrajšie oči, aké vám matka príroda mohla nadeliť. Ak nesúhlasíte, tak si predstavte, aký majú výzor keď milujú, keď sa smejú, plačú, alebo hladia deti po hlave. Oči sú zrkadlom duše. Darmo sa tvárite ako „tvrďas“, vaše oči vás vždy prezradia. Nepáčia sa vám vrásky na tvári? Ale koľko skúseností sa za nimi skrýva… Tie okolo očí, máme my ženy, obzvlášť rady a hovoríme im vrásky smiechu alebo vrásky empatie. Vrásky na mužskej tvári sú ako korenie na dobrom jedle. Bábiky s hladkou tvárou, v mužských nohaviciach, v ženskej populácii nevzbudzujú dôveru. To neznamená, že vaša tvár sa musí podobať starému krokodílovi. Kľudne siahnite po manželkinom hydratačnom kréme. Čo sa týka starostlivosti o pleť nájdete množstvo rád aj v našom časopise. Čo je dobré pre ženy, je dobré i pre vás.

So špeciálnou pánskou kozmetikou vás zoznámia predavači vo vybraných parfumériách. Stačí sa spýtať. Nezabudnite na nožnice, vystrihajte si chĺpky z nosa a z uší. Tento porast muži často zanedbávajú, to nás ženy, obzvlášť irituje. „Perličku“ sa mi podarilo vidieť na minulom relaxačnom pobyte – pána, ktorý dĺžku chĺpkov trčiacich z uší vyriešil stočením. Trčali mu ako tykadlá priamo z uší. Prvé páperie pod nosom v pubertálnom veku signalizovalo okoliu, že z chlapca sa stáva chlap. Dnes vás fúzy a brada robia typom, ktorým možno ani nechcete byť.

1. Typ „Mrož“ – fúzy prevísajú cez hornú niekedy i spodnú peru. Vzbudzujete pocit bezpečia a ochrany, ale v zamestnaní nečakajte postup. Pôsobíte strnulo a nepružne. Stávate sa inventárom doma a v práci. Ženský pohľad o vás zavadí iba vtedy, keď kontroluje čistotu fúzov.

2. Typ „Švihák kúpeľný “, fúzy presne zastrihnuté, prifarbené. Priťahujete pohľady žien, ale v pracovnom tíme ste ako logo firmy, určený na reprezentáciu, nie na prácu.

3. Typ „Nestíhač“, každý fúz má inú farbu, vpravo a vľavo od nosa inú dĺžku. Všetko zmeškáte, nič nestíhate, ani ste si nevšimli, že ste nezamestnaný a rozvedený.

4. Typ „Tato“, hlava tmavá, fúzy šedivé. Dutá vŕba na pracovisku pre kolegyne, ale nie dravec stúpajúci odhodlane k úspechu.

5. Typ: „Ľudoop“, brada , fúzy a hruď vytvárajú súvislý porast so zvyškami jedla. Pre ženský pohľad ako antikoncepčná pilulka. V politike, v banke, na riaditeľskom mieste ako človek, ktorému cestu vydláždil niekto iný. Nebojujem proti fúzom a bradám, ale výskumy nemeckých psychológov hovoria jednoznačne proti. V pracovnom imidži nevzbudzujú dôveru. Ak vám fúzy korigujú malú spodnú, alebo vrchnú peru, ustupujúcu bradu, musia byť čisté a zastrihnuté. Aj zrastené obočie, hoci ste muž, potrebujete pinzetu. Váš pohľad bude mäkší a budete pôsobiť upravenejšie.

Zuby. Dentálna niť a kvalitná zubná kefka patria k zbraniam supermana. Zuby s bielym povlakom vyvolávajú rovnaké sympatie ako samotná Zubatá. Nikoho nepresvedčíte o svojej odvahe, keď sa bojíte zubára. So špinavým príborom by ste nikdy nejedli, ale so špinavými zubami sa kľudne „zubíte“ na svet. Nezabudnite si očistiť aj biely povlak na jazyku. Aby ste nevytvárali liaheň pre baktérie. Teraz môžete svoju tvár pocapkať pleťovou vodou a povedať si pri pohľade priamo do očí: „Si chlapík, zaslúžiš si lásku a úspech.“

Ak sa vaše podvedomie bráni, možno ho presvedčiť poznaním, že aj každý kameň v prírode je iný a predsa krásny. Nikdy neporovnávame ruženín s ametystom, alebo riečnym okrúhliakom. Každý má svoju a pritom inú krásu. Ani vy neporovnávajte svoju tvár s inými mužskými tvárami. Ste jedinečný a neopakovateľný chlapík, treba to len prijať. Aká by to bola pre nás ženy nuda, keby každý chlap vyzeral ako Leonardo di Caprio.

Pri obliekaní si v mysli premietajte všetky dôležité kroky, ktoré vás dnes čakajú. Poprípade si spievajte. Veselá a dobre naladená myseľ je základ zdravia. Pri odchode z bytu sa vystrite – do práce odchádza víťaz nie porazený. Víťazom budete vtedy, keď sami tomu uveríte. A potom tomu uveria aj ostatní.

Mária Korčeková, agentúra Moderna Brain